O INTELHEART projektu u jutarnjem programu Radio-televizije Srbije

INTELHEART projekat predstavljen je u jutarnjem programu Radio-televizije Srbije (RTS1), u utorak, 14. maja 2024. godine.

Prof. dr Nenad Filipović, rukovodilac projekta, govorio je o INTELHEART softveru koji se razvija kako bi se na brži i neinvazivan način otkrila srčana slabost. U tome učestvuje 12 članova projektnog tima iz oblasti veštačke inteligencije, medicine i biomedicinskog inženjerstva.

Prof. Filipović je naglasio da će se softver validirati u četiri klinička centra Srbije (Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac) i da će se po prvi put koristiti glas kao biomarker.

Takođe, Radio televizija Srbije nedavno je posetila Centar za bioinženjering i Fakultet inženjerskih nauka u Kragujevcu gde su članice tima, dr Tijana Geroski i dr Smiljana Tomašević, predstavile pojedine projektne aktivnosti i rezultate.