Конференција “Први Deep Tech отворени дан науке”

INTELHEART пројекат представљен је на конференцији “Први Deep Tech отворени дан науке”, у петак 05. априла 2024. године, на Факултету инжењерских наука Универзитета у Крагујевцу. Ова конференција представљала је форум и сајамску изложбу за презентацију нових резултата истраживања и развоја у свим областима науке и иновација.

Ова конференција била је сјајна прилика за окупљање младих истраживача и реномираних научника. Циљеви конференције били су промоција радова младих страживача, међусобног упознавања и умрежавања истраживача и истраживачких група, као и промоција науке и истраживања студентима и ученицима средњих школа.

Deep Tech обједињује различите области науке које обележавају велике промене у свету данас, као што су:

• напредни материјали и производња,
  • авио и свемирске технологије,
  • вештачка интелигенција и машинско учење,
  • биотехнологије
  • блокчејн,
  • Wеb 3.0
  • eлектроника,
  • фотоника,
  • квантно рачунарство,
  • роботика,
  • полупроводници (микро-чипови),
  • одржива зелена енергија и чисте технологије.